Společný výkon FAJŇáků 2007 a 2008 přinesl 7. místo na turnaji v Kralupech nad Vltavou

publikováno 20.04.2015

V sobotu 18. dubna 2015 vyrazilo deset FAJŇáků ročníků 2007 a 2008 porovnat své fotbalové dovednosti s dalšími jedenácti týmy na turnaj pořádaný FK Čechie Kralupy. Po celodenním náročném fotbalovém klání (8 zápasů po 12-ti minutách) za hodně chladného počasí vybojovali pohár a medaile za 7. místo.

Do turnaje Viktoriáni v turnajové skupině B nastoupili celkem slibně. V zápase proti SK Kladno 2 byli aktivnější a naši týmovou převahu stvrdil David B. gólem v 11. minutě a zajistil tak FAJNu první vítězství 1:0. Utkání proti FC Mělník bylo zpočátku také vyrovnané a díky gólu Olivera jsme i vedli, ale pak soupeř rychle využil zejména nedůslednosti v naší obraně a třikrát skóroval, na což už jsme až do konce hrací doby odpovědět nedokázali. Náladu FAJŇákům spravil další zápas, v němž jsme hráče z TJ Březiněvsi jasně přehráli 7:0. V dalších dvou utkáních proti TJ Slovan Velvary a fotbalově hodně vyspělým hráčům z SKK Hovorčovic (pozdějším suverénním vítězům celého turnaje) FAJŇákům chyběla hlavně bojovnost, důraz v osobních soubojích a celková koncentrace na zápas, což přineslo dvě výrazné prohry 0:5 a 0:7, 4. místo ve skupině a pokračování v boji ve finále B o 7. – 12. místo. Kluci se po domluvě trenérů dokázali zkoncentrovat a nadchnout pro hru a další dva zápasy proti Řepínu a Nelahozevsi opět s přehledem vyhráli (8:0 a 5:1). Poslední utkání proti SK Kladno 1 rozhodovalo o vítězi B finále a bylo nejdramatičtějším celého turnaje. Přestože jsme hned ve třetí minutě dvakrát inkasovali, kluci se nedali, všichni do jednoho bojovali na hřišti o každý míč a podařilo se jim zvrátit stav utkání na 3:2 (góly vstřelili Kuba V. a dvakrát Oliver). Soupeř se ale také nechtěl vzdát a nakonec se mu podařilo 15 sekund před posledním hvizdem rozhodčího vstřelit další gól na konečný stav 3:3. I přes remízu však FAJŇáci díky lepšímu skóre obsadili nakonec 7. místo. I když se během turnaje střídaly naše lepší a horší chvilky, kdy kluci jakoby zapomínali na to, co všechno umí, v závěrečném zápase předvedli, že jsou velkými bojovníky a všem hráčům patří poděkování za statečnou reprezentaci FAJNu v měření sil s netradičními soupeři a náročnými podmínkami.

Složení týmu (góly):

útok - Kuba Vrňata (9), Oliver Súkala (6), David Brožek (3), Miki Poláček (3, čtyři zápasy v brance, zvolen trenéry za nejužitečnějšího hráče), Adam Koreda (1, statečný výkon v bráně v posledním utkání)

obrana - David Zimmermann (2), Simon Pála (1), Kuba Nosek (2x také brankář) Tadeáš Verner, Tomáš Kábrt (také 1 zápas v bráně)