Testování brankářů MP2007 v Dolních Jirčanech

publikováno 07.10.2015

V sobotu 3. 10. 2015 sehrála MP2007 v Dolních Jirčanech svůj další mistrovský turnaj, který jsme mimo jiné využili k otestování našich brankářských dovedností. Během pěti zápasů proti již tradičním soupeřům z Jesenice, Vestce B, Psár a dvou týmů z Dolních Jirčan si nelehkou úlohu brankáře vyzkoušeli David Zimmermann, Kuba Nosek, Matěj Pípal a Luky Kučera. V úvodním utkání s Jesenicí jsme prvních téměř osm minut ještě pospávali a Jesenice se tak dostala rychle do vedení 5:1 (za nás skóroval Matěj). Ve druhém poločase jsme se začali koncentrovat a také to bylo vidět na mnohem vyrovnanějším skóré. I když jsme čtyřgólový náskok nedohnali, naši bránu se podařilo lépe ubránit a Luky Kučera a Kuba Špaček přidali dva góly. Konečný výsledek byl 3:8. Druhý zápas s Vestcem B byl z naší strany mnohem povedenější a skončil výhrou 10:3. Na zem nás opět posadili hráči ze Psár, kteří byli zejména v osobních soubojích mnohem důraznější a také nás značně překonali v počtu střel na bránu a zaslouženě vyhrály 7:3. Další zápas proti Áčku z Dolních Jirčan vypadal zpočátku hodně slibně, kluci bojovali a stříleli mnohem více a to se projevilo průběžným vedením o tři góly, jenže soupeř se nevzdal. Ve druhém poločase zařadil vyšší rychlost a hlavně bojovnost a nakonec srovnal na konečných 4:4. Škoda, je vidět, že není možné soupeře předčasně podcenit. Alespoň s jirčanským „Béčkem“ jsme pak již nic nenechali náhodě, kluci znova zabojovali a vyhráli přesvědčivě 9:2.

Čtvrté turnajové kolo bylo pro nás výsledkově jako na houpačce, ukázalo nám všem, jak je důležité umět dobře rozehrát od brány a že potřebujeme v trénincích více trénovat vhazování z autu a zpracování skákavých míčů a také se nebát a zkoušet více na bránu střílet. Tak hurá, jdeme na to znova tuto sobotu na domácí hřiště!