Úvod » Jak se hrálo

MP2007 slaví 2. místo

publikováno 30.05.2016

28. 5. 2016 – v sestavě bez několika opor týmu vybojovala MP2007 v posledním kole mistrovských turnajů FAČR za dvě výhry a dvě remízy 8 bodů. Turnaj na hřišti v Psárech začali kluci zápasem proti Dolním Jirčanům A. Ačkoliv první poločas jsme se na hřišti trochu hledali a sehrávali, druhý poločas byl náš. Kluci bojovali o každý míč, zahráli výborně několik rohových kopů zakončených góly s konečným výsledkem 8:2. Stejně bojovný a fotbalově pohledný výkon předvedli hned nato v zápase proti Jesenici. Šance se střídali na obou stranách, prosazovali jsme se hlavně díky spolupráci Davida s Matějem, všichni svědomitě bránili a soupeře nenechávali střílet. Miki jistil bránu. Toto maximální úsilí nám ještě v deváté minutě druhého poločasu zajišťovalo vedení 5:2. Nicméně, horko a rychlé tempo celého zápasu se pak začalo projevovat a kluci ke konci utkání už nedokázali odolávat silnému tlaku početnějšího soupeře a v posledních třech minutách se jesenickým podařilo srovnat na 5:5. Přestávka nás trochu osvěžila. V dalším utkání proti Dolním Jirčanům B se do brány postavil Tomáš M., v útoku se vystřídali všichni hráči a přispěli k vysoké výhře 16:0. Domácím hráčům ze Psár ve čtvrtém zápase jsme dokázali vzdorovat jen prvních pět minut. Pak jsme si vybrali nejslabší chvilku celého turnaje, klukům úplně došly síly i bojovnost a soupeř vyhrál 7:3. Poslední duel celé soutěže proti mladším FAJŇákům (Vestci B) sice skončil remízou 6:6, ale z naší strany to bylo spíš fotbalové trápení. Únava už byla vidět na všech hráčích. Prosadili jsme se jen díky několika individuálním akcím a Mikiho dvěma parádním střelám z rohu přímo do brány.

Ve Psárech bojovali: Matěj Pípal, Tomáš Kábrt, Tomáš Malínek, Simon Pála, David Zimmermann, Miki Poláček, Robert Svědík, Ota Vávra

Díky 430 nastříleným gólům (a také s pomocí mladších FAJŇáků, kteří sehráli vítězně zápas proti Psárům jinak suverénním v posledním kole), jsme se v celkové tabulce udrželi na druhém místě o bod před týmem ze Psár. Kluci, děkujeme moc za skvělou reprezentaci FAJNu během celé sezóny! Chtěli bychom poděkovat i všem rodičům zejména za výborné fandění, veškerou podporu a pravidelnou účast jak na trénincích, tak na zápasech. Do konce června si ještě nějaké zápasy zahrajeme, ale už se těšíme na novou sezónu, kdy postoupíme do  kategorie Starší přípravky.